Bondar Tetiana Vasylivna

Бондар Тетяна Василівна

Головний редактор
кандидат соціологічних наук
директор
ГО “Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка”
вул. Панаса Мирного, 26, Київ, 01011, Україна

Освіта:

1994–1999 рр. – Київський національний університет культури і мистецтв, культурологічний факультет, спеціалізація: викладач історії і теорії культури, диплом з відзнакою.

2005–2008 рр. – аспірант Інституту соціології НАН України.

2010 р. – науковий ступінь: кандидат соціологічних наук (захист кандидатської дисертації “Стильові особливості повсякденних практик українських підлітків” відбувся 7.12.2010 р.).

2018–2019 рр. – Національна академія державного управління при Президентові України, кваліфікація: магістр, спеціальність: “Публічне управління та адміністрування”.

Основна трудова діяльність:

02/2008 р. – дотепер – директор ГО “Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка”.

2005–01/2008 р. – заступник директора ГО “Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка”.

1999–2005 рр. – завідувач сектору збору первинної інформації, молодший науковий співробітник Центру соціологічних досліджень, Державний інститут проблем сім’ї та молоді.

1997–1999 рр. – соціолог, Український НДІ проблем молоді.

1993–1997 рр. – лаборант, Український НДІ проблем молоді.

Участь у проєктах:

Проведення ситуаційного аналізу та оцінки потреб у громадах Донецької та Луганської областей, UNDP, 2021.

Опитування домогосподарств серед 5700 респондентів у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях, UNDP, 2021.

Кредитування сільськогосподарських виробників, Всесвітня Рада Кредитних Спілок, 2020.

Базова оцінка та оцінка впливу щодо рівня поінформованості та практик отримання інтегрованих соціальних послуг для вразливих сімей з дітьми у 12 цільових громадах, UNICEF, 2020–2021.

Дослідження соціальної згуртованості та примирення Східної України (SCORE), UNICEF, 2018, 2020.

Модернізація системи професійно-технічної освіти для потреб регіонального ринку праці, ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, 2019.

Поточні та перспективні державні бюджетні програми, що реалізуються міністерствами України у рамках проєкту “Технічна допомога Міністерству аграрної політики та продовольства України щодо політики підтримки сільського господарства, експорту сільськогосподарської продукції та консолідація земель”, Продовольча та сільськогосподарська Організація Об’єднаних Націй (ФАО), 2017.

Опитування представників сільськогосподарських підприємств в різних регіонах України, ГС “Всеукраїнська аграрна рада”, 2017.

Шкалування оплати праці ПНП для УВКБ ООН, ГО “Український центр соціальних реформ”, 2017.

Створення сприятливих умов для сталого підприємництва в Україні, ГО “Український центр соціальних реформ” для МОТ, 2017.

Дослідження дитячої праці в Україні, ГО “Український центр соціальних реформ” для МОТ, 2017.

Дослідження з оцінки потреб громад у соціальних послугах в Україні, UNICEF, 2015.

Перехід молоді від навчання до роботи, ГО “Український центр соціальних реформ”, 2015.

Консультування з оцінки потреб місцевих громад, ВПО та місцевої влади у розвитку потенціалу в рамках Проекту “Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. Відновлення східного регіону України”, Український центр соціальних реформ (в рамках договору з Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ), 2015.

Участь у міжнародних дослідженнях:

Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин – ЕСПАД (з 1995 р.).

Світове Дослідження Цінностей (World Values Survey) (з 1996 р.).

Дослідження Європейських Цінностей (European Values Study) (з 1999 р.).

Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді (HBSC), який є частиною міжнародного дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я (з 2001 р.).

Нагороди та досягнення:

У 2011 р. нагороджена знаком “Відмінник освіти України” Міністерства освіти і науки України.

У 2002 р. – перше місце на конкурсі наукових робіт студентів і молодих вчених м. Києва із соціології. Організатор конкурсу – Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації.

Член Соціологічної асоціації України.

моніторинг громадської думки, соціальні проблеми окремих груп населення, електоральні орієнтації, моніторинг і оцінка соціальної політики та окремих соціальних програм/проєктів, методика і техніка соціологічних досліджень, електоральні орієнтації, формування здорового способу життя молоді, особливості повсякденних практик українських підлітків, підлітки груп ризику, профілактика ВІЛ серед підлітків груп ризику.

Статті автора у журналі 17

Навчальний заклад як осередок формування здорового способу життя молоді, що навчається (за результатами міжнародного проекту “Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді (HBSC)”)
351
1
Стаття(УКР)(.pdf)